Imobilizatoriaus išjungimas (immo off)

Imobilizatoriaus išjungimas (immo off)Apsauginių funkcijų atlikimas ir variklio išjungimas esant reikalui – veiksmai, kurie yra imobilizatoriaus prerogatyva. Paprastai imobilizatoriai skirstomi į kontaktinius ir bekontaktinius modelius, kuriuos transporto priemonėje įrengia gamintojas, arba tai atliekama savininko prašymu jau po to, kai automobilis nurieda nuo konvejerio juostos. Bet kuriuo atveju prietaisų veikimo principas yra tas pats – užkirsti kelią vagystei.

Kai imobilizatoriaus apsaugo automobilį nuo jo savininko, atliekamas apsaugos priemonės išjungimas. Tokių priemonių reikia imtis dėl daugelio priežasčių, tarp kurių gali būti:

rakto mechaninis pažeidimas, siųstuvas-imtuvas neperduoda signalo;

prastas kontaktas jungtyse;

vieno iš sistemos elementų (antenos, valdymo bloko) veikimo sutrikimas;

automobilio raktų pametimas ir taip toliau.

Kodėl imobilizatoriaus išjungimą turi atlikti specialistas?

Ši procedūra yra gana sudėtinga, specifinė ir reikalauja tinkamos kvalifikacijos ir patirties. Be to, norint išjungti imobilizatorių, reikalinga programinė įranga su „Immo off” programų bazėmis, o taip pat kita speciali įranga. Išvykdamas pas užsakovą, meistras paprastai pasiima kompiuterį, atsuktuvą, PVC juostą, veržliaraktį Nr. 10.

Kaip rodo praktika, netinkami veiksmai, kuriuos automobilio savininkas atlieka savarankiškai, kad išjungtų imobilizatorių, dažnai gali sugadinti šį prietaisą ir kitas automobilio sistemas. Patyręs specialistas sugeba išspręsti tokį užduotį, išsaugodamas visas apsauginio prietaiso eksploatavimo charakteristikas. Visų pirma, meistras išlituoja lusto rezistorių, prijungia jį prie kompiuterio, nuskaito programą ir grąžina nuimtą detalę į vietą. Paskui fiziškai išjungia imobilizatorių ir surenka valdymo bloką.

Proceso metu meistras atidžiai stebi, ar kiti techniniai automobilio mazgai dirba tinkamai. Specialistas suras imobilizatoriaus įdiegimo vietą ir šiuolaikinių įrankių bei įrangos pagalba greitai suaktyvins prietaisą. Taigi, bus pašalinti visi sutrikimai ir trikdžiai, neleidžiantys vairuotojui užvesti variklį ir važiuoti, tvarkyti savo reikalus.

Imobilizatoriaus išjungimo sunkumas yra tas, kad įrenginio veikimo schema gali skirtis net tos pačios automobilio markės modeliuose. Todėl svarbu, kad meistras visų pirma išanalizuotų situaciją, atskleistų blokavimo priežastį ir pašalintų apsaugą be įsilaužimo. Naudojant tokį darbo metodą, nereikia keisti brangaus įrenginio. Imobilizatoriaus išjungimas — kraštutinė priemonė. Būtina suprasti, kad signalą perduodantis siųstuvas-imtuvas, esantis rakte, taip pat nustoja veikti po apsauginio bloko išjungimo, ir automobilį galima užvesti bet kuriuo raktu, kuris tinka spynelei.