Tipiški centrinio užrakto gedimai, jų priežastys ir šalinimo būdai

Automobilio centrinio užrakto gedimų priežastys gali būti labai įvairios. Dažniausiai šiuos gedimus sukelia klimato sąlygos, sistemos nusidėvėjimas arba netinkamas montavimas ir derinimas. Centrinis užraktas veikia (uždaro ir atidaro duris) dviejų tipų pavarų pagalba: tai gali būti elektrinė ir vakuuminė pavara. Jų veikimo principas šiek tiek skiriasi, todėl kiekviena iš jų gali turėti įvairaus pobūdžio gedimų.

Į ką reikėtų visų pirma atkreipti dėmesį?

 

Jei spyna visiškai neveikia, pirmiausia reikia patikrinti, ar gnybtai yra prijungti prie akumuliatoriaus. Atjungus maitinimą, automobilio centrinis užraktas neatsidarys, nepriklausomai nuo jo pavaros tipo. Jei tai nėra gedimo priežastis, turėtumėte atkreipti dėmesį į signalizaciją. Jos elektros grandinė gali būti sugedusi. Kiekvienai signalizacijai yra būdinga tam tikra specifika. Todėl, siekiant pašalinti gedimą, rekomenduojama pakviesti specialistą, išmanantį konkrečios rūšies apsaugos sistemų ypatybes. Jei automobilyje nėra įrengta signalizacija, tai greičiausiai priežastis glūdi paties CU sistemoje. Vakuuminio užrakto gedimai dažniausiai yra šie: kompresoriaus valdymo plokštės gedimas, blogas vakuuminės magistralės vamzdelių sandarumas. Pirmuoju atveju reikia pakeisti plokštę ir patikrinti jungiklį, antruoju – pakeisti suplyšusias žarneles.

 

Užrakto su elektrine pavara gedimų priežastys gali būti susijusios su relės veikimo sutrikimu, kontakto arba laido nutrūkimu maitinimo grandinėje, plokštės gedimu ir t. t. Norint juos pašalinti, būtina patikrinti elektros grandinę. Gedimo priežastis gali būti susijusi, pavyzdžiui, su aktyvatoriumi (jis taisomas arba keičiamas) arba tam tikra grandinės dalimi (reikės atnaujinti jos pažeistus sektorius). Yra atvejų, kai įvyksta paties rakto, kuris aktyvuoja CU, gedimas (pavyzdžiui, dėl žalos). Jei raktas buvo pamestas, jums reikės kreiptis į raktų gamybos įmonę. Tai nėra sudėtinga procedūra. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mūsų specialistais.