Chiptuning – variklio galios didinimas

Šiuolaikinės transporto priemonės tapo technologiškesnės, nes jų mechaninė dalis yra neatskiriamai susijusi su elektronine. Naujausia kompiuterinė įranga leidžia valdyti visa eilę įvairių rodiklių, ir šie procesai vyksta didžiuliu greičiu, užtikrindami patogų ir saugų važiavimą. Mūsų meistrai, siūlantys raktų gamybos paslaugas, taip pat atlikti ir perprogramavimą.

Chiptuning  – Apie ką tiksliai yra kalbama?

Čia numatoma procedūra, leidžianti meistrams tiesiogiai daryti poveikį automobilinio kompiuterio parametrams, keičiant juos. Šios operacijos pavadinimas į rusų kalbą yra transliteruojamas kaip чип-тюнинг.

Šios procedūros metu atliekamas visos eilės valdiklių, atsakingų už automobilio dinamiką, darbo režimų koregavimas. Labai svarbu, kad už darbo atlikimą atsakytų patyrę specialistai, žinantys, kuriuos parametrus iš tikrųjų galima pakoreguoti, o kurių keisti neverta.

Vidaus kontrolės programų keitimas padeda pašalinti įvairių variklio komponentų gamyklinius apribojimus. Dažnai nurodoma, kad keleivinio automobilio galia yra 120-130 arklio galių, tačiau fiziškai šis rodiklis gali būti didesnis. Gamintojai tyčia apriboja variklio apsisukimų skaičių, kas sumažina jo nusidėvėjimo tikimybę, ir šiuos parametrus kontroliuoja būtent valdymo programos.

Raktų automobiliams specialistai gali nežymiai padidinti šią ribą, ir automobilis taip labiau veržlus ir dinamiškas. Čia yra labai svarbu nepersistengti, nes visiškas apribojimų nebuvimas gali sukelti variklio gedimą, kas pareikalaus brangaus remonto.

Profesionalai nustato, kokie yra tam tikro automobilio pajėgumai ir koks didžiausias galios slenkstis yra leistinas. Po to jie atlieka individualų valdiklių derinimą.

Savaime aišku, kad toks Chiptuning yra gana rizikingas, tačiau kvalifikuotai atlikta procedūra leidžia iki minimumo sumažinti gedimo tikimybę, kas yra labai svarbu. Be to, taisyklingas vidaus kontrolės programų koregavimas leidžia sumažinti kuro sąnaudas. Taip pat reikia paminėti, kad perprogramavimas yra būtinas įrengiant papildomus prietaisus. Pavyzdys gali būti oro slėgtuvas.