Liambda zondo atjungimas

Kodėl vykdomas liambda zondo atjungimas ?

Įsiurbimo kolektoriuje ir išmetimo vamzdyje įrengiamas deguonies jutiklis, kurio pagrindinė funkcija – stebėti kuro ir oro mišinio sudėtį, siekiant ją optimizuoti. Pirmojo liambda zondo (esančio prieš katalizatorių, kurio dėka reguliuojamas degusis mišinys) išjungimas praktiškai neturi prasmės. Jam sugedus, optimaliausias sprendimas finansiniu požiūriu bus naujos detalės įrengimas. Kaip ir raktų dublikato gamyba), šio darbo atlikimas gali būti patikėtas tik profesionalams.

Kada liambda zondo atjungimas laikomas pagrįstu?

Protinga bus atjungti jutiklį ruošiant automobilį kelionei į mišką arba ilgam reisui. Tai yra, tais atvejais, kai nėra galimybės remontuoti transporto priemonę, įsigyti reikalingas atsargines dalis ir kai nuo automobilio atsparumo gedimams priklauso viso įvykio pelningumas ir net gyvybė. Šiuo atveju automobilio patikimumas turi didesnę reikšmę, lyginant su degalų sąnaudomis. Pavyzdžiui, būtų protinga išjungti liambda zondą (pereiti prie „Euro-0“ normų) automobiliuose „Gazelė“ arba „UAZ“, kurie yra ruošiami išvykai į gamtą, medžioti ir žvejoti.

Šalinant katalizatorių, išjungiamas antrasis liambda zondas, atsakingas už jo būklės kontrolę. Jei jutiklis nėra programiškai pašalintas, neišvengiamai užsidegs klaida, ir netgi padidės degalų sąnaudos (kai kurie automobiliai tokiose situacijose pereina prie avarinio jėgos agregato veikimo režimo). Jei liambda zondas tinkamai neveikia, kas didina degalų sąnaudas ir blogina automobilio dinamika, geriau išjungti šį jutiklį. Žinoma, katalizatorių ir liambda zondą galima pakeisti, tačiau tai kainuos gana brangiai. Todėl, siekiant išvengti įvairių sistemos klaidų, tokių, kaip „Check Engine“, ir didelių finansinių išlaidų, rekomenduojama išjungti liambda zondą. Tai atliekama programiniu būdu, o darbui panaudojama specializuota įranga, kad sistemą būtų tinkamai suderinta ir funkcionuotų taisyklingai. Kaip ir profesionali raktų gamyba (raktų gamyba (NUORODA)), ši operacija atliekama per trumpiausią laiką ir suteikiant atliktų darbų garantiją.