Lustinis raktas

Lustinis raktas: veikimo principas

Pagrindinis imobilizatoriaus uždavinys yra apsaugoti transporto priemonę nuo neteisėto įsibrovimo. Šiuo metu tokie prietaisai yra laikomi patikimiausiais, siekiant išvengti automobilių vagystės. Faktas yra tas, kad lustinis raktas nutraukia elektros grandinę tarp starterio ir degalų tiekimo sistemos, todėl automobilis paprasčiausiai neužsiveda. Skirtingai nuo signalizacijos, imobilizatorius veikia tik esant tiesioginiam kontaktui, kas leidžia išvengti radijo signalo sugavimo ir padidina automobilio saugumą. Mūsų svetainėje galite susipažinti su automobiliu atrakinimas firmos lustinių raktų techninėmis charakteristikomis, o taip pat perskaityti vartotojų atsiliepimus apie šiuos įrenginius.

Konstrukcijos ypatumai

Pagrindinis imobilizatoriaus elementas yra valdymo blokas,kuriame yra įrengta specialiai užprogramuota mikroschema. Būtent į šią spausdintinę plokštę yra įkeliamas keitimo kodas, kuris yra prašomas kontaktuojant su automobiliu. Be to, lustiniame rakte yra komandų vykdymo įrenginys, sukonstruotas iš kelių elektromagnetinių relių. Šie mechanizmai vykdo grandinės tarp starterio ir degalų sistemos pertraukimą, jei iš valdymo bloko yra gaunama atitinkama komanda. Visuose imobilizatoriuose yra siųstuvai-imtuvai, kurie perduoda unikalų kodą į automobilio elektroninę sistemą. Po atpažinimo automobilio uždegimo sistema yra atblokuojama.

Veikimo principas

Tuo metu, kai automobilio savininkas įkiša į užraktą lustinį raktą, elektroninė automobilio sistema atlieka įrenginio „apklausą“ ir nuskaito jame esantį kodą. Šis procesas yra realizuojamas siunčiant tam tikro dažnio elektromagnetinius impulsus. Kai prašomas kodas sutampa su gaunamu, visos automobilio elektros grandinės išlieka atrakintos arba atpalaiduojami nuo apribojimų, jei prieš tai buvo naudojamas netinkamas lustinis raktas.

Šiuolaikiniai imobilizatoriaus gali dirbti kontaktuojant su automobiliu arba distanciniu būdu. Pirmuoju atveju prietaisas turi būti pridėtas prie specialios įdubos. Bekontakčiai lustiniai raktai veikia antenos, kuri yra įrengiama po automobilio apdaila, dėka. Mūsų svetainėje galite išsamiau susipažinti su avarinio automobilio atrakinimo įrenginių veikimo principu, o taip pat įsigyti šią įrangą savo automobiliui.