Imobilizatoriaus paskirtis ir veikimo principas

Imobilizatorius – tai puikus prietaisas, galintis užkirsti kelią automobilio vagystei. Daugelyje šiuolaikinių transporto priemonių šie gaminiai įrengiami gamykloje. Taip pat galima įsigyti šį prietaisą ir įrengti jį savo transporto priemonėje. Imobilizatoriaus veikimo principas yra pakankamai paprastas. Jis gali atjungti kuro tiekimą automatiniu režimu, išjungti variklį ir pan. Tokie prietaisai gali blokuoti automobilio judėjimą nuo pat pradžių arba po kurio laiko (po to, kai transporto priemonė užsivedė ir pradėjo važiuoti). Kelyje gali būti įvairių situacijų. Dažniausiai pasitaiko atvejai, kai automobilio savininkas negali jo atrakinti. Tokios situacijos priežasčių yra pakankamai daug. Išspręsti problemą padės specialistai, kurie suteikia automobilių atrakinimo paslaugas.

Svarbūs momentai

Imobilizatorius turi visą eilę neginčijamų privalumų. Jis užkerta kelią automobilio vagystei ir yra visiškai nepastebimas automobilio salone. Signalizacija gali tik įbauginti įsibrovėlius, įjungti aliarmo signalą. Tuo tarpu imobilizatorius gali visiškai blokuoti transporto priemonę. Piktadarys net nesupras, kad automobilyje yra įrengtas imobilizatorius, kol nepabandys pavogti transporto priemonės. Šį prietaisą yra pakankamai sunku išjungti, ypač jei nežinoma, kur tiksliai jis yra salone.

Įjungti ir išjungti apsaugos sistemą gali tik automobilio savininkas. Imobilizatoriai gali būti kontaktiniai (valdymas vykdomas specialaus rakto pagalba), bekontakčiai, su skeneriu, kuris nuskaito piršto antspaudą. Imobilizatoriaus konstrukcija susideda iš tokių elementų:

valdymo bloko;

relės (jų yra keletas);

rakto su lustu (jame įdiegta speciali programa, leidžianti atblokuoti automobilį).

Jei transporto priemonės durys neatsidaro, tai yra pakankamai rimta problema. Pašalinti ją padės specialistai, kurie suteikia avarinio automobilių atrakinimo paslaugas. Atrakinimo kaina yra pakankamai prienama, pasinaudoti šia paslauga gali praktiškai kiekvienas, patekęs į neeilinę situaciją.