Tipiški imobilizatoriaus gedimai

Transporto priemonė kainuoja gana brangiai, todėl kiekvienas vairuotojas rūpinasi jos saugumu. Gerą saugumo lygį užtikrina imobilizatoriai. Imobilizatorius yra sudėtingas elektroninis prietaisas, todėl jo remontas reikalauja daug darbo. Norėdami išvengti gedimo, turėtumėte žinoti apie pagrindinius galimus šio prietaiso gedimus bei jų ženklus.

Plačiai paplitę gedimai

Žinoma, bet kokį gedimą galima nustatyti pagal konkrečius požymius. Jei pastebėjote, kad starteris nereaguoja į rakto pasukimą arba jis buvo paleistas, tačiau variklis neveikia, tai gali būti priežastis susisiekti su automobilių aptarnavimo centru. Lemputė, esanti prietaisų skydelyje, gali rodyti gedimą. Ji paprastai signalizuoja apie bet kokias problemas. Imobilizatorius gali būti sugadintas, jei transporto priemonė nereaguoja, paspaudus mygtuką ant pultelio. Aišku, su sąlyga, kad pultelio elementai nėra išsikrovę. Visi panašūs signalai neturėtų būti ignoruojami, kitaip gali kilti pavojus jūsų automobiliui.

Paprastai gedimai yra skirstomi į du tipus. Jie gali būti aparatiniai. Tokiu atveju gali nustoti veikti elektros laidai ar mikroschemos. Tada turėtumėte susisiekti su specialistais ir susitarti dėl diagnostikos atlikimo. Taip pat gali kilti problemų su programine įrangos dalimi. Jei imobilizatoriaus programinė įranga, variklio elektroninis valdymo blokas ar rakto lusto programinė įranga neveikia tinkamai, pakanka pakartotinai įdiegti programas. Tokiu atveju geriau kreiptis į specialistus.

Nepriklausomai nuo to, kuris prietaisas yra įrengtas automobilyje, svarbu suprasti, kad imobilizatorių sudaro daugybė dalių. Jei įvyksta bent vienos iš šių detalių gedimas, kitos taip pat nustoja veikti. Nepakankamas elektros kontaktas, valdiklio ar magnetinio rakto gedimas yra plačiai paplitusios problemos, kurių sprendimą reikia patikėti profesionalams. Kreipkitės į patyrusius specialistus, sutaupysite laiko ir pinigų.