Kam vykdomas katalizinio neutralizatoriaus šalinimas?

Aplinkos apsauga – tai pagrindinė katalizinio neutralizatoriaus – nedidelio konteinerio su keraminiu filtru funkcija. Tokių įrenginių automobilyje gali būti nuo vieno iki keturių. Jei bus sugadinti raktai, jie gali būti atkurti arba galima užsisakyti jų dublikatą, bet jei sugedo katalizatorius, dažniausiai jis yra tiesiog pašalinamas ir tik retkarčiais pakeičiamas nauju.

Kas atsitinka, kai neutralizatoriaus nėra?

Nepaisant to, kad konteinerio pašalinimas paprastai yra priverstinė priemonė, jis kartais atliekamas, kai reikia patobulinti išmetimo sistemą. Pagrindiniai nemalonumai, kuriuos sukelia netinkamas katalizinio neutralizatoriaus veikimas, yra šie:

žymus automobilio dinaminių rodmenų pablogėjimas;

padidėjęs kuro sunaudojimas;

klaidos, rodomos prietaisų skydelyje užsidegančios lemputės pavidalu.

Už tinkamą katalizinio neutralizatoriaus veikimą ir būklę yra atsakingas deguonies jutiklis arba liambda zondas. Jei konteineris su filtru neveikia, išmetamųjų dujų sudėtis pasikeičia, o kadangi liambda zondas stebi jų konsistenciją, jis reaguoja ir praneša apie klaidą. Kadangi katalizatoriaus neįmanoma suremontuoti, rekomenduojama jį pakeisti nauju. Bet šio įrenginio kaina yra gana didelė, ir dažniausiai esant konteinerio gedimui jis yra paprasčiausiai pašalinamas. Vietoj katalizatoriaus įrengiamas liepsnos slopintuvas ir deguonies jutiklio apgaviką. Kaip ir pagaminti naują raktą automobiliui, greitai ir be problemų pašalinti katalizinį neutralizatorių gali tik specialistas.

Modernizavus išmetimo sistemą ir pašalinus konteinerį, visada yra įrengiamas liepsnos slopintuvas. Išmontavus katalizatorių ir atidarius jo korpusą, viskas atsargiai pašalinama iš vidaus. Paskui atliekamas paruošto ar iš anksto pagaminto rezonatoriaus montavimas. Jo sudėtingumas, dydis, forma nustatomi atsižvelgiant į jėgos agregato tūrį ir galią. Todėl automobilio garsas išlieka toks pats, tačiau variklis veikia geriau. Tai reiškia, kad nėra klaidų, per didelio kuro sunaudojimo, galios netekimo.