Katalizatorius ir suodžių filtras: skirtumai

Katalizatorius ir suodžių filtras: skirtumai

Visi lengvieji automobiliai su dyzeliniais varikliais, kuriuos buvo pradėta gaminti nuo 2007 m., turi suodžių filtrą. Jis tapo būtinas įgyvendinant aukštus kenksmingų medžiagų, kurias produkuoja dyzeliniai automobiliai, išmetimo standartus. Tam tikrais atvejais suodžių filtras, kaip ir katalizatorius, gali būti pašalintas, jei reikia. Tokias operacijas, kaip ir raktų gamybą turėtų atlikti specialistas.

Konstrukciniai ir funkciniai filtro ir katalizatoriaus skirtumai

Degančių išmetamųjų dujų srautas priverstinai praeina pro akytas silicio karbido matricos akutes. Iš katalizatoriaus dujos patenka į filtrą ir pagauna akutėse nusėdusias suodžių daleles, sukeldamos šių dalelių degimą. Vyksta oksidacijos procesas esant laisvam molekuliniam deguoniui.

Filtro sienelės yra pagamintos iš silicio karbido, katalizatoriaus pagrindą sudaro aliuminio ir cerio oksidai, kurie sulaiko suodžius. Filtro dangą sudaro cerio ir aliuminio oksidų mišinys, o katalizatorius yra padengiamas platina.

Pagrindinis konstrukcinis skirtumas tarp suodžių filtro ir katalizatoriaus yra tas, kad kiekvienas jo kanalas yra užblokuotas viename gale. Taigi, išmetamosios dujos praranda galimybę laisvai tekėti katalizatoriaus kanalais. Dėl šios savybės išmetamosios dujos yra priverstos skverbtis pro akytus užblokuotus kanalus ir išeiti pro gretimų mikrokanalų atvirus galus.

Patvarus korinės struktūros pagrindas, skirtas aktyviam sluoksnio paviršiui padidinti, leidžia katalizatoriui efektyviai sumažinti šių medžiagų kiekį:

angliavandeniliai;

smalkės;

kvapieji cheminiai junginiai.

Kadangi katalizatorius negali sulaikyti suodžių, šią funkciją atlieka filtras. Ar gerai jame degs amorfinė anglis – tai priklausys nuo temperatūros, dalelių išlaikymo cilindre laiko ir deguonies koncentracijos aplink jų. Ekploatavimo metu katalizatorius ir suodžių filtras gali užsiteršti. Vienas iš problemos sprendimo būdų yra plovimas. Kaip ir raktų gamybą, jį gali atlikti tik meistras, naudodamas specialią įrangą.